МРТ молочної залози

Щороку у всьому світі реєструється 1,7 млн. випадків захворювання на рак жіночих грудей.При виявленні на ранній стадії в 95% хворобу можна повністю вилікувати!

 МРТ молочних залоз (магнітно-резонансна томографія) - один з найбільш чутливих діагностичних методів. Його мета полягає у визначенні новоутворень різної етіології. Ефективність методу визначена його можливостями. МРТ молочної залози дозволяє в 90% випадків виявити окалізацію первинних пухлин, поширеність пухлинного процесу і наявність метастазів.

acompanhamento-cancer-de-mama-820x500.jp

Тривалість процедури становить від 20 до 50 хвилин в залежності від необхідності введення контрастної речовини. МРТ молочної залози рекомендується пройти всім, у кого є неприємні відчуття в грудях, болі, з'явилися зовнішні зміни, при пальпації визначаються підшкірні освіти.

У Діагностичному центрі "Ф-1" МРТ молочної залози проводиться на високотехнологічному апараті світового рівня Philips Intera 1.5 T, що дозволяє диференціювати злоякісні новоутворення на ранніх етапах.

Показання до проведення діагностики

Даний метод МРТ молочних залоз не є заміною мамографії. Метод допомагає провести обстеження грудей для отримання більш детальних відомостей про структуру грудей, візуального визначення локалізації як уражених, так і здорових тканин.

 

Процедуру МРТ молочних залоз, з контрастуванням або без,

проводять при наступних показаннях:

 • необхідність визначення щільності тканин;

 • наявність гематом і кист у грудях, розширення

молочних проток;

 • аномальні новоутворення в грудях;

 • виявлення збільшених лімфатичних вузлів;

 • визначення ступенів поширення раку;

 • оцінка сполучної тканини шрамів після операції;

 • діагностика грудей пацієнток з імплантатамі та ін.

МРТ молочної залози з контрастом

Проводять МРТ молочної залози з контрастом з використанням гіпоалергенної речовини. Його застосування допомагає чітко бачити судинну мережу залози і точно визначати межі та розміри новоутворень, а також метастази, які можуть не відбитися на знімках мамографії. Контраст вводять внутрішньовенно перед процедурою. Виводиться з організму речовина через нирки природним шляхом.

Для прискорення цього процесу рекомендується більше пити чистої води. МРТ молочної залози безпечна для здоров'я. У 0,1% випадків може спостерігатися алергічна реакція на контрастну речовину, запаморочення і нудота, що відноситься до індивідуальної непереносимості препарату. Жінкам з лактацією рекомендується утриматися від годування грудьми протягом 48 годин після обстеження.

 

Протипоказання

Процедура магнітно-резонансної томографії відноситься до неінвазивної і безпечної діагностики, але ряд обмежень є. При неможливості провести цей вид обстеження пацієнту рекомендують пройти КТ (комп'ютерна томографія) або УЗД. Зробити МРТ молочних залоз можуть пацієнтки без наявності абсолютних протипоказань. До них відносяться:

 • індивідуальна непереносимість на гадоліній (контраст);

 • гиперкинез в анамнезі (мимовільні рухи);

 • ниркова недостатність в хронічній формі;

 • наявність імплантованих слухових апаратів;

 • наявність металевих імплантатів;

 • наявність кардіостимуляторів.

Підготовка до процедури діагностики

Роблять МРТ молочних залоз з урахуванням менструального циклу. Проходити обстеження рекомендується в період з 5 до 12 день для отримання більш чітких відомостей про зміни. Жінкам в менопаузі можна відвідувати процедуру в будь-який день. Перед МРТ молочних залоз з контрастом або без його введення спеціальної підготовки не потрібно. Якщо в наявності є результати попередніх досліджень (УЗД, рентген, КТ, МРТ), рекомендується взяти їх з собою.

Проведення процедури діагностики

 

Перед процедурою необхідно зняти всі металеві предмети і прикраси. При МРТ молочної залози з контрастом важливо дотримуватися нерухомість - це обов'язкова умова для отримання якісних зображень. При необхідності застосування контрастує речовини його вводять у вену безпосередньо перед процедурою або в процесі за допомогою автоматичного шприца і заздалегідь встановленого катетера.

Як часто можна робити діагностику

 

Апарати нового покоління безпечні для здоров'я, надаючи мінімальний вплив на організм. Це робить МРТ молочної залози доступною процедурою. З метою профілактики рекомендується проходити обстеження 1 раз на рік у віці після 40 років. До 35-40 років рекомендується УЗД. 

"МРТ молочної залози що показує" - часте питання. Залежно від віку видимість тканин різна, що впливає на факт виявлення новоутворень. З цієї причини варіативність процедур дозволяє підійти до оцінки здоров'я з урахуванням індивідуальних особливостей. Магнітно-резонансна томографія працює без іонізуючого випромінювання. Необхідність проведення повторних обстежень визначає лікар. Особливих протипоказань по частоті для МРТ молочних залоз немає, але в середньому між сеансами має бути близько 6 місяців.

Чи можна робити МРТ молочної залози вагітним?

 

На сьогодні даних про наявність впливу МРТ на плід немає. Однак у зв'язку з особливостями протікання вагітності проведення МРТ в першому триместрі рекомендується тільки за показаннями, які визначає ваш лікар. МРТ при вагітності не створює фізичний дискомфорт, при дотриманні головної умови (відсутність металевих імплантів).

bol-v-molochnoj-zheleze-3-604x270_edited

МРТ передміхурової залози

МРТ простати - це безпечне інформативне діагностичне дослідження, яке може застосовуватися як при пухлинних, так і при запальних захворюваннях. Процедура дає можливість виявити патологічні порушення на початковій стадії і вчасно провести необхідне лікування. У нашому діагностичному центрі Ви можете пройти МРТ передміхурової залози на високотехнологічному обладнанні світового рівня Philips Intera 1,5 T. Воно дозволяє отримати точні докладні дані.

Обстеження передміхурової залози

Коли призначається МРТ передміхурової залози

 

Обстеження залози на предмет пухлин; отримання докладної інформації про злоякісну пухлину; оцінка ефективності терапії онкологічного захворювання; підготовка до оперативного втручання. МРТ є прекрасною альтернативою більшості медичних досліджень завдяки своїй точності, безпеки і неінвазивності.

Показання до проведення процедури

 

МРТ простати призначається при появі у пацієнта скарг на часте, затруднене або хворобливе сечовипускання, в тому числі і в нічні години, відчуття неповного випорожнення сечового міхура, нетримання тощо. Дослідження також може проводитися на підготовчому етапі при плануванні операції або під час реабілітаційного періоду.

Протипоказання 

Процедура магнітно-резонансної томографії відноситься до неінвазивної і безпечної діагностики, але ряд обмежень є. Зробити МРТ передміхурової залози можуть пацієнти без наявності абсолютних протипоказань. До них відносяться:

 • індивідуальна непереносимість на гадоліній (контраст);

 • гиперкинез в анамнезі (мимовільні рухи);

 • ниркова недостатність в хронічній формі;

 • наявність у пацієнта сторонніх осколків

 • наявність імплантованих слухових апаратів;

 • наявність металевих імплантатів;

 • наявність кардіостимуляторів.

Процедура може принести певний дискомфорт людям, на тілі яких є татуювання, виконані чорнилом з вмістом заліза.

Проведення процедури діагностики

 

Перед процедурою необхідно зняти всі металеві предмети і прикраси. Пацієнт переодягається в змінний халат. При МРТ важливо дотримуватися нерухомість - це обов'язкова умова для отримання якісних зображень. При необхідності застосування контрастує речовини його вводять у вену безпосередньо перед процедурою або в процесі за допомогою автоматичного шприцу і заздалегідь встановленого катетера.

Переваги МРТ

 

Дослідження абсолютно безпечно для організму. Завдяки тому, що діагностика не робить променевого впливу, проводити її можна кілька разів. Це особливо зручно для пацієнтів, яким необхідно контролювати стан здоров'я в динаміці. Процедура дозволяє отримати чіткі знімки в декількох площинах - докладні тривимірні зображення, за якими простіше поставити діагноз. Цей сучасний діагностичний метод є абсолютно безболісним. При проведенні МРТ не потрібно застосування ніяких знеболюючих засобів.