МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ

   Магнітно-резонансна томографія (МРТ)

 

це безболісний метод медичної діагностики, що дозволяє діагностувати захворювання без променевого навантаження. Великою перевагою цього методу є можливість застосування дітям будь-якого віку і вагітним. Відносним протипоказанням є клаустрофобія.

  У нашому відділенні магнітно-резонансна томографія проводиться на апараті Philips Intera 1.5 тесла. Дана машина комбінує в собі все необхідне для отримання зображення високої якості.

   Всі дослідження , при необхідності можливо проводити із застосуванням контрастного підсилення.

xcnm,mnxcvb.jpg

   Магнітно-резонансна томографія – спосіб отримання томографічних медичних зображень для дослідження внутрішніх органів і тканин з використанням явища ядерного магнітного резонансу. Спосіб заснований на вимірюванні електромагнітного відгуку атомних ядер, найчастіше ядер атомів водню, а саме на порушення їх певним поєднанням електромагнітних хвиль в постійному магнітному полі високої напруженості.

   Можливості та переваги методу МРТ

 

МРТ – один з найефективніших методів діагностики захворювань головного і спинного мозку, хребта, суглобів, органів черевної порожнини (за винятком шлунка і кишечника) і малого тазу, а також серця і судин. МРТ найчастіше застосовується як метод уточнюючої діагностики.

Головними перевагами МРТ є високий мяготканний контраст (що дозволяє отримувати якісні зображення різних м’яких тканин без введення контрастного препарату), а також відсутність променевого навантаження.

Як правило, МРТ не застосовують для досліджень ленів, шлунка і кишечника, кісток.

   Показання до МРТ: вроджені і придбані захворювання центральної нервової системи, а саме: патологія судин, вроджені мальформації головного мозку і черепа, хребта, судинні мальформації спинного мозку, травматичні ушкодження головного і спинного мозку, хребетного стовпа; дегенеративні, дистрофічні зміни хребта. Обстеження органів грудної клітки, органів черевної порожнини, органів малого таза (матки і придатків, простати, сечового міхура), м'яких тканин шиї, кінцівок. Виявлення об'ємних утворень, осередкових змін органів: пухлини, судинні, запальні, паразитарні, травматичні ураження і т.д.

​   Протипоказання до МРТ

  • Прилади-кардіостимулятори (зовнішній водій ритму);

  • Сильна клаустрофобія, неадекватна поведінка;

  • Вагітність до 12 тижнів, через недостатність доказів відсутності несприятливого впливу магнітного поля на плід);

  • Внутрішньочерепні аневризми, клиповані неферомагнітними матеріалами;

  • Металеві сторонні предмети в організмі;

  • Сильний біль при збереженні рухливості;

  • Татуювання з металевими вкрапленнями;

  • Потреба контролю життєво-важливих показників;

  • Стан алкогольного або наркотичного сп'яніння.

 

Шановні пацієнти, звертаємо Вашу увага на те, що ми проводимо дослідження, аналіз і розшифрування попередньо зроблених рентгенівських, КТ і МРТ знімків.