МУЛЬТИСПІРАЛЬНА КОМП'ЮТЕРНА ТОМОГРАФІЯ

Точна і своєчасна діагностика захворювання має вирішальне значення для правильного і успішного лікування хвороби. Саме це пояснює популярність найдосконалішого методу променевої діагностики– комп’ютерної томографії (КТ).

  Проведення КТ – швидкий, безпечний і безболісний спосіб отримати повну інформацію про свій організм. Висновок за результатами КТ видається пацієнту на руки в день дослідження.

   Показання для проведення комп'ютерної томографії – призначення лікаря, з урахуванням попередніх досліджень і стану здоров'я пацієнта, у деяких випадках – після проведення рентгенографії або УЗД.

  Це дозволяє спрямовувати дослідження в потрібне русло, зменшити дозу променевих навантажень. Комп'ютерна томографія може дослідити будь-який орган.

IMG_6606.jpg

​  Для отримання більш точних даних проводиться КТ із застосуванням спеціальних контрастних препаратів. Контраст використовується при вивченні головного мозку, м’яких тканин горла, органів грудної клітки, печінки, нирок, підшлункової залози, селезінки, надниркових залоз, слинних залоз, органів таза і судин.

   Якщо рентген дозволяє переглядати лише кості і повітроносні структури (легені), то комп'ютерна томографія прекрасно діагностує на ранніх стадіях  навіть онкологічні хвороби м'яких тканин (КТ мозку, КТ печінки та ін.), що дозволяє здійснювати своєчасне хірургічне лікування. Спіральна і мультиспіральна комп'ютерна томографія використовується для дослідження серця, судин, бронхів, кишечнику.


   КТ діагностика високоефективна в стоматології. Комп'ютерна томографія зубів і щелеп здійснює детальну діагностику зубних рядів і щелепно-лицьових відділів при плануванні хірургічних втручань і імплантації. Висока чіткість контрастної комп'ютерної томографії підвищує ефективність дослідження.

    Абсолютних протипоказань, що не дозволяють зробити КТ діагностику, не існує. Якщо вже говорити про протипоказання для комп'ютерної томографії, то необхідно виокремити наступні:

  • виражена ниркова недостатність

  • зайва маса тіла - більше 150 кг

  • гіпсові або металеві конструкції в області дослідження

  • клаустрофобія

  • алергійна реакція на йодомісткі препарати

Вагітність і молодший дитячий вік мають умовні протипоказання через променеве навантаження.

   Яке ж променеве навантаження при проведенні КТ діагностики?


   Ефективне променеве навантаження -  2-10 msv. Цей показник дорівнює фоновому випромінюванню через 3-5 років. Повністю виключати незначну можливість розвитку ракової пухлини від надмірного опромінення неможливо. Але слід оцінювати переваги, які дає комп'ютерна томографія, що перевищують мінімальний ризик. Але остаточне слово повинне бути за лікарем.